Бережанська окружна прокуратура інформує
Наказом Генерального прокурора від 17.02.2021 № 39 «Про окремі питання забезпечення початку роботи окружних прокуратур» затверджено перелік і територіальну юрисдикцію шести окружних прокуратур Тернопільської області, серед них Бережанська окружна прокуратура з місцезнаходженням
у місті Бережани Тернопільської області за адресою: вул. Пирогова, 5а., тел. (03548) 2-13-43.
Територіальна юрисдикція Бережанської окружної прокуратури розповсюджується на Тернопільський район у межах: Бережанської міської територіальної громади; Залозецької селищної територіальної громади; Зборівської міської територіальної громади; Козівської селищної територіальної громади; Купчинецької сільської територіальної громади; Нараївської сільської територіальної громади; Озернянської сільської територіальної громади; Підгаєцької міської територіальної громади; Саранчуківської сільської територіальної громади
В Бережанській окружній прокуратурі здійснюється
прийом та реєстрація електронних звернень громадян і звернень, отриманих на телефон «гарячої лінії» за номером (03548) 2-13-43.
Електронні звернення приймаються на електронну пошту: [email protected].
ГРАФІК
особистого прийому громадян керівництвом та прокурорами
Бережанської окружної прокуратури
Керівник Бережанської окружної прокуратури ЦАПЛАП Ярослав Петрович |
Понеділок з 9.00 до 13.00 год. |
Заступник керівника Бережанської окружної прокуратури ОЛЯНІЦЬКИЙ Олександр Сергійович |
Вівторок з 9.00 до 13.00 год., з 13.45 до 17.45 год. |
Прокурор Бережанської окружної прокуратури ЛАБА Михайло Олегович |
Середа з 9.00 до 13.00 год., з 13.45 до 17.45 год. |
Прокурор Бережанської окружної прокуратури ХАРУК Роман Богданович
|
Четвер з 9.00 до 13.00 год., з 13.45 до 17.45 год. |
Прокурор Бережанської окружної прокуратури БАРИЛКО Микола Степанович |
П'ятниця з 9.00 до 13.00 год., з 13.45 до 16.30 год. |
ЯКЩО ВИ СТАЛИ ПОТЕРПІЛИМ АБО СВІДКОМ ВОЄННИХЗЛОЧИНІВ РФ ПРОТИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ, ФІКСУЙТЕ ТА НАДСИЛАЙТЕ ДОКАЗИ!!!
ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА створено головну платформу збору доказів злочинів РФ – warcrimes.gov.ua.
ЯК ПОДАТИ ІНФОРМАЦІЮ НА ПЛАТФОРМУ:
• переходьте за посиланням https://warcrimes.gov.ua/ • залиште інформацію про себе (вона під надійним захистом); • опишіть порушення із зазначенням точного місця та всіх деталей (постраждалих, пошкодження тощо); • завантажте фото- або відеодокази. |
За результатом надання вичерпної інформації щодо вчиненого проти Вас або інших осіб злочину, його подальшого розслідування, розгляду національними та міжнародними судами, Ви матимете статус ПОТЕРПІЛОГО, а також право на ВІДШКОДУВАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ШКОДИ!
ПРИКЛАДИ ВОЄННИХ ЗЛОЧИНІВ:
- пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури;
- уламки снарядів в межах міста;
- факти поранення/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування зброї окупантом;
- розташування та використання військової техніки в житлових кварталах міста, ведення бойових дій окупантом в житлових кварталах міста;
- насилля щодо медичного персоналу, пошкодження медичного транспорту, лікарень, обладнання;
- насильство щодо духовенства, пошкодження/знищення культових споруд (храмів, мечетей, синагог тощо);
- використання окупантом цивільного одягу, однострою ЗСУ, емблем гуманітарних та медичних установ;
- факти фізичного насилля, позбавлення волі цивільного населення окупантом;
- використання цивільної інфраструктури з воєнною метою під прикриттям цивільних;
- захоплення майна, пограбування окупаційними силами;
- відмова чи позбавлення доступу до медичної допомоги.
Свої свідчення ви також можете надати спеціально уповноваженому прокурору, який належно задокументує всі відомі вам обставини воєнних злочинів. Для узгодження місця та зручного для Вас часу звертайтесь до прокурора за тел. 0961212835, 0980995686, 0955033490.
ІНФОРМАЦІЯ
про результати діяльності Бережанської окружної прокуратури щодо зміцнення законності та правопорядку упродовж 2021 року
Згідно положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 10.09.2019, наказів Генерального прокурора №39 від 17.02.2021 та №40 від 17.02.2021, з 15.03.2021 розпочала роботу Бережанська окружна прокуратура.
Юрисдикція Бережанської окружної прокуратури поширюється на територію Бережанської, Зборівської, Підгаєцької міських територіальних громад;Козівської, Залозецької селищних територіальних громад та Купчинецької, Нараївської, Озернянської, Саранчуківської сільських територіальних громад.
Бережанською окружною прокуратурою упродовж2021 року вжито ряд заходів на виконання завдань щодо захисту конституційних прав і свобод громадян, економічних інтересів держави, протидії злочинності, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, насамперед, на пріоритетних напрямах правоохоронної діяльності.
Керівником окружної прокуратури 04.08.2021 проведено координаційну нараду із керівниками територіальних правоохоронних органів, на якій обговорено стан дотримання правоохоронними органами вимог законодавства щодо попередження та протидії злочинності у I півріччі 2021 році на території піднаглядній Бережанській окружній прокуратурі.
В окружній прокуратурі створено та діє 4міжвідомчі робочі групи, а саме щодо протидії кримінальних правопорушень у сфері довкілля та земельних правовідносин; бюджету, корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень; щодо попередження та протидії злочинності; щодо протидії кримінальних правопорушень пов’язаних із порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами.
Впродовж 2021 року міжвідомчі робочі групи провели4засідання, що завершилися узгодженням спільних заходів, що знайшли своє відображення у відповідних протоколах.
Стан злочинності та структура кримінальних правопорушень.
Вжиті заходи загалом позитивно відобразились на результатах протидії злочинності на території піднаглядній Бережанській окружній прокуратурі, зокрема знизився не лише рівень злочинності, а й інтенсивність росту окремих категорій кримінальних правопорушень.
Впродовж 2021 року рівень злочинності знизився на 14,4% (з 522 до 447), у тому числі: особливо тяжких злочинів з 5 до 1; тяжких злочинів з 114 до 91.
Зменшилось число кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи на 14,2% (з 162 до 139).
Відсутні факти очевидних умисних вбивств.
Зменшилось число злочинів проти власності на 32,3% (з 201 до 136), у тому числі на 33,8% - крадіжок чужого майна (з 142 до 94), шахрайств на 23.1% (з 39 до 30, або -21,8%) та грабежів (з 5 до 4, або -20%).
Підвищено ефективність роботи щодо виявлення фактів незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (з 25 до 28).
Суттєво збільшилось число виявлених фактів хабарництва (з 0 до 10), у тому числі щодо одержання неправомірної вигоди службовою особою (з 0 до 1).
Зменшилось число кримінальних правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння (з 7 до 4, або -42,9%), та особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (з 35 до 20, або – 42,9%).
Збільшилось число направлених до суду кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень у сфері земельних правовідносин з 7 до 8, у бюджетній сфері з 8 до 12.
Забезпечено відшкодування 58,4% збитків, завданих злочинами (по області 21,7%), та 81,6% - кримінальними проступками (76,8%).
Разом з тим, через окремі прорахунки в організації діяльності органів правопорядку, не усі питання у боротьбі зі злочинними проявами, насамперед на пріоритетних напрямках, вдалося вирішити, а тому робота правоохоронної системи потребує подальшої активізації.
На відміну від 2020 року у 2021 році наявний факт вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.
Майже удвічі збільшилась кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 11 до 20, або +81,8%), у тому числі порушення водіями правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту у 2,3р. (з 6 до 14).
Згорнуто роботу щодо протидії наркозлочинності – на 23,9% виявлено менше кримінальних правопорушень у цій сфері (35 проти 46 у 2020 році), у тому числі за фактами збуту – на 33,3% (2 проти 3 у 2020 році).
На 75% зросло число кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян (з 12 до 21).
Збільшилось число кримінальних правопорушень, вчинених групою осіб (з 4 до 7, або +75%).
Стан протидії корупції адміністративно-правовими засобами.
Бережанською окружною прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, упродовж 2021 року прийнято участь у розгляді судами 23 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією відносно 23 осіб.
За результатами розгляду зазначених протоколів до відповідальності притягнуто 17 осіб.
З метою усунення причин та умов, які сприяли вчиненню корупційних, чи пов’язаних з корупцією правопорушень, а також іншого порушення антикорупційного законодавства, окружною прокуратурою впродовж 2021 року внесено 18подань, з яких 17 розглянуто із вжиттям заходів, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2посадові особи, скасовано 2 незаконні рішення.
Стан організації участі у кримінальному провадженні в суді.
Упродовж 2021 року судами за участі прокурорів окружної прокуратури розглянуто 360 кримінальних проваджень.
Прокурорами прийнято участь у розгляді 144 проваджень з ухваленням вироку, у тому числі 78 - на підставі угод(з них 29 - про примирення, 49- про визнання винуватості) та 99 осіб звільнено від кримінальної відповідальності.
Упродовж 2021 року районними судом, що розташовані на території Бережанської окружної прокуратури виправдувальні вироки та реабілітуючі рішення не виносились.
Стан представництва інтересів держави в суді.
Упродовж 2021 року Бережанською окружною прокуратурою пред’явлено 14 позовів на суму понад 95 млн. грн., з яких на суму 87,1 млн. грн у господарському судочинстві та на 8,5 млн. грн. у цивільному судочинстві.
Основну частину пред’явлених позовів становлять позови у сфері земельних відносин.
Протягом 2021 року окружною прокуратурою пред’явлено 1 позов у сфері охорони дитинства.
Щодо реального виконання рішень судів, постановлених за позовами прокурора, то упродовж 2021 року забезпечено їх реальне виконання на суму 16,8 млн. гривень.
Також, у 2021 році у зв’язку із бездіяльністю державних виконавців у межах виконавчого провадження щодо виконання рішень судів, постановлених за позовами прокурора, прокуратурою внесено 10 скарг.
Стан організації діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей.
Впродовж 2021 року у порівнянні з минулим роком на території Бережанської окружної прокуратури не змінилася кількість вчинених кримінальних правопорушень неповнолітніми (4 злочини).
У кримінальних провадженнях, де кримінальні правопорушення вчинили неповнолітні,обвинувальні акти скеровано для розгляду до суду.
У 2021 році здійснювалося досудове розслідування у 15 кримінальних провадженнях, в яких потерпілими є діти, з яких у7кримінальних провадженнях обвинувальні акти скеровано для розгляду до суду,у 6кримінальних провадженнях прийнято рішення про їх закриття та у2 кримінальних провадження здійснюється досудове розслідування.
Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру.
Упродовж 2021 року за наслідками перевірок, проведених окружною прокуратурою,внесено 51 документ прокурорського реагування, в тому числі щодо неповнолітніх – 1.
За результатами розгляду документів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 13 службових осіб.
Окрім цього, за результатами перевірки внесено відомості до ЄРДР та розпочато 1 кримінальне провадження.
Також, прокурорами забезпечено участь у судовому розгляді 50 клопотань в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях.
Стан організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів.
Впродовж 2021 року в окружну прокуратуру надійшло 100 звернень громадян ( в тому числі 4 дублетних), з яких 62 направлено до інших відомств для вирішення, за результатами розгляду 4 звернень розпочато кримінальні провадження.
За вказаний період вирішено 30 звернень, з яких 6 задоволено. З числа вирішених звернень 24 з питань досудового розслідування, тобто 80 % з усіх вирішених, з них 6 вирішених звернень ( 25 % ) стосувались дій та рішень слідчих Національної поліції.
Окрім цього, із числа вирішених у 2021 році звернень 2 стосувалися питань участі у кримінальному провадженні в суді.
Впродовж 2021 року письмові запити на інформацію, в тому числі електронною поштою, поштовим зв’язком, на особистому прийомі, не надходили.
24.01.2022 року Бережанська окружна прокуратура
Відшкодування збитків заподіяних порушення вимог природоохоронного законодавства внаслідок незаконної порубки деревини
Бережанська окружна прокуратура звернулася до суду з позовною заявою в інтересах Купчинецької сільської ради про відшкодування збитків заподіяних порушення вимог природоохоронного законодавства внаслідок незаконної порізки деревини. За принципової позиції прокуратури відповідачем добровільно відшкодовано Купчинецькій сільській раді шкоду заподіяну порушенням вимог природоохоронного законодавства внаслідок незаконної порубки деревини в сумі 7 672 грн.
«Бережанською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за ч. 3 ст. 246 КК України (незаконна порубка дерев, вчиненій на території природно-заповідного фонду)».
Розслідуванням встановлено, що громадянин, не маючи відповідного дозволу, у травні поточного цього року зрубав на території природно-заповідного фонду загально зоологічного заказника місцевого значення «Ішківський» п’ять дерев породи «Черемхи», «Клен» та «Ліщини».
Довідково: стаття інкримінованого злочину передбачає покарання у виді штрафу від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
01.06.2021 року
За фактом самовільного зайняття земельної ділянки природно заповідного фонду відкрито кримінальне провадження
Бережанською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом самовільного зайняття земельної ділянки природно заповідного фонду (ч. 2 ст.197-1КК України).
Так, Бережанською окружною прокуратурою в ході вивчення підстав для вжиття заходів представницького характеру у сфері збереження об’єктів природно-заповідного фонду, за наслідками опрацювання відомостей публічної земельно-кадастрової карти України, встановлено, що окремі земельні ділянки, які перебувають у приватній власності та виділені власникам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва частково накладаються на землю природно заповідного фонду гідрологічного заказника загальнодержавного значення "Семикiвський", що в с. Ішків Купчинецької ОТГ Тернопільської області.
Додатково: санкція ч.2 ст.197-1КК України передбачає обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на строк до двох років.
Триває досудове розслідування.
15.06.2021 року
Розгляд звернень в органах прокуратури
16:24:55 09.11.2022
Відповідальність за майнові злочини в умовах воєнного стану
16:14:33 09.11.2022
16:11:21 09.11.2022