Купчинецька громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Верифікація одержувачів пенсій

Дата: 07.12.2022 06:17
Кількість переглядів: 206

Фото без опису

 

Законом України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» визначено правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Метою дії Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального захисту, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів. До державних виплат, які підлягають верифікації згідно цього Закону відносяться і пенсії. У зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України постійно проводиться верифікація особистих даних отримувачів пенсій, які містяться в електронних пенсійних справах.

Верифікація — це комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах та базах даних.

Відповідно до статті 16 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа повинна повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, виїзд за межі держави та про обставини, що спричинили зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.

Одержувач пенсії, у разі виникнення таких обставин повинен повідомити та надати оригінали та копії таких документів:

  • у разі отримання нового зразка паспорта громадянина України — ID-картка;
  • у разі отримання нового паспорта у зв’язку з втратою старого;
  • у разі зміни прізвища, ім’я та по-батькові надається новий паспорт громадянина України, свідоцтво про шлюб або інший документ на підставі чого відбулися зміни;
  • у разі зміни місця реєстрації (прописки) або при знятті з реєстрації.

Крім того, органи Пенсійного фонду України необхідно повідомляти у таких  випадках:

  • у разі зарахування або звільнення з роботи — надається трудова книжка і це є  підставою для проведення перерахунку пенсії;
  • для отримувачів пенсії у зв’язку з втратою годувальника, яким виповнилось 18 років також необхідно звернутися з оригіналом паспорта громадянина України та карткою платника податків щодо переведення виплати пенсії на своє ім’я.

При отриманні повідомлення від органів Пенсійного фонду України про необхідність звернення з відповідними документами, одержувачам пенсійних виплат необхідно без зволікання звернутись з відповідними документами в зручний для них сервісний центр Пенсійного фонду для проведення ідентифікації та актуалізації даних.

Увага!!!! Особа має право звернутися з відповідною заявою до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання, або ж скористатися послугами вебпорталу Пенсійного фонду України.

 

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області

 

05.12.2022

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь